Apple komt terug op zijn besluit om niet meer mee te doen aan EPEAT. Dit is een Amerikaans keurmerk voor groene elektronica. Apple scoorde voorheen goed in de EPEAT lijsten, maar trok zich terug omdat de richtlijnen van EPEAT designkeuzes zou belemmeren. Zo plakt Apple veel onderdelen van nieuwe MacBooks met lijm aan elkaar, en dat recycling moeilijker maken volgens de EPEAT richtlijnen. Nu meldt Apple dat ze weer mee gaan doen en dat de terugtrekking een “vergissing” was. Het bedrijf is waarschijnlijk geschrokken van de vele negatieve reacties.
Zo besloot ondermeer San Francisco om geen Apple producten meer te kopen. Ook veel onderwijsinstellingen, waaronder grote universiteiten, hadden dergelijke plannen. Voor veel organisaties is een goede EPEAT waardering een belangrijk criterium bij de aanschaf van nieuwe producten. “Vanaf vandaag zijn alle daarvoor in aanmerking komende producten weer terug in het EPEAT-register,” aldus Bob Mansfield, vice president hardware engineering bij Apple.
Bron: Automatiseringsgids
Lees ook
Zonnepanelen: het wordt bijna te gemakkelijk
Deze apps maken het makkelijker om groen te zijn
Duurzaam digitaal: zo kan het wel
Apple maakt draai, wil toch groen keurmerk
- Geplaatst door St. Maarten
- 16 juli 2012
- Denken
Over de schrijver

St. Maarten
Marten van der Meulen (St. Maarten) onderzoekt de andere kant van bekende verhalen, in de hoop dat de wereld anders, beter kan.
Ga naar alle blogs van deze auteur St. Maarten
Marten van der Meulen (St. Maarten) onderzoekt de andere kant van bekende verhalen, in de hoop dat de wereld anders, beter kan.
Ga naar alle blogs van deze auteur