Consumentenorganisatie Foodwatch reikt ook dit jaar weer de Gouden Windei uit voor het meest misleidende voedselproduct van 2012. Op de nominatie staan de volgende producten: Peijnenburg Complete Start Vezels, Becel Pro Activ, Zonnatura Avondmelange Oplosthee, Slankie Smeerkaas Magere Ham, Hero Fruit & Co Multifruit.
Eigenlijk zijn de redenen waarom deze producten misleiden droefmakend hetzelfde: ze zeggen goed voor de lijn te zijn en gezonde vezels en vitamines te bevatten. De praktijk is echter dat gezonde vetten en vitamines uit de producten gehaald zijn en vervangen worden door kunstmatige vezels, vitamines en zelfs extra suiker.
Wil je echt gezond eten, dan kun je beter het advies van blogger Rozemarijn volgen die pleit voor echt eten:
Hier kun je zelf bepalen welk product de ‘prijs’ verdient op de site van foodwatch.nl.
NRC maakt het je gemakkelijk en toont alle reclamefilmpjes van de 5 genomineerde producten
2 gedachten over “De 5 meest misleidende voedselproducten van dit jaar”
Ik ben voorstander van zoveel mogelijk natuurlijke producten. Bovenstaande komen er niet in, wat mij betreft. Voor een sausje bij de zalm gebruik ik mosterd, dille, magere yoghurt en een heel klein scheutje room,superlekker en zonder verdere toevoegingen (buiten die van de mosterd). Zo kan het en moeilijk is het vooralsnog niet.
Gezond eten bestaat volgens mij uit verse niet gemanipuleerde producten.
Als ik aan Becel denk, dan denk ik aan de apotheek op tafel.
Ik gebruik alleen ongezouten grasboter want dat is een natuurproduct.
Maar aan Becel wordt waarschijnlijk meer verdiend.
In de genoemde producten zit meestal zout of suiker.
Dat hebben we helemaal niet nodig om gezond te leven.
Verse seizoensgroenten en een beetje vet is niet verkeerd.
En wie geen boter wil gebruiken, kan altijd nog een fles olijfolie kopen.
Dit wilde ik even kwijt.
Groetjes, een huisvrouw met passie voor koken en lekker gezond eten.
Reacties zijn gesloten.