Hoe zit het nou echt met het bereik van een elektrische auto? Met de milieuvriendelijkheid? Met de verkopen? En de kosten? ZERauto checkt op hun website drie nieuwsberichten van de afgelopen tijd, op de feiten. Bijvoorbeeld: Komen elektrische auto’s echt minder ver in de winter? (NOS) Is de elektrische auto slecht voor het milieu (Volkskrant)? En is het maken van accu’s een dure zaak? (Carlo Brantsen)
Ja, elektrische auto’s komen minder ver in de kou. Rijkswaterstaat testte een jaar lang 18 volelektrische auto’s. Wat bleek? Bij matige vorst is het bereik 25% lager dan gemiddeld en zelfs 40% lager dan bij gunstige temperaturen.
Ook de Technische Universiteit Eindhoven maakte een rapportage over de elektrische auto in de praktijk. Daar kwamen dezelfde resultaten uit. Twee zaken hadden een invloed: een koude accu kan minder energie opslaan en bij kou is er meer energie nodig om het interieur te verwarmen.
Bron: Wil je de fact-check van de andere twee nieuwsberichten zien, kijk op ZERauto
Lees ook
Dossier praktische tips: elektrisch rijden is schoon en goedkoop
Top 10 zuinige auto’s op een rij
Factcheck: Rijden elektrische auto’s echt minder ver in de winter?
- Geplaatst door Roza
- 20 januari 2013
- hetkanWel
Over de schrijver

Roza
Blogger Roza is studente Religiewetenschap in Utrecht en zou graag zien dat iedereen met elkaar door één deur kan. De omgang met elkaar kan volgens haar absoluut opener en eerlijker. Hiervoor was ze een groentje op het gebied van groen. Voor hetkanWel begon ze een zoektocht naar de meest inspirerende drijfveren van acht Nederlandse groene koplopers.
Ga naar alle blogs van deze auteur Roza
Blogger Roza is studente Religiewetenschap in Utrecht en zou graag zien dat iedereen met elkaar door één deur kan. De omgang met elkaar kan volgens haar absoluut opener en eerlijker. Hiervoor was ze een groentje op het gebied van groen. Voor hetkanWel begon ze een zoektocht naar de meest inspirerende drijfveren van acht Nederlandse groene koplopers.
Ga naar alle blogs van deze auteur
2 gedachten over “Factcheck: Rijden elektrische auto’s echt minder ver in de winter?”
Over de nOS gesproken. xD
http://klimaatkombi.nl/Transport/Elektrisch%20rij…
Het standaard gezwam van hebbe, hebbe. Zonnepanelen en elektrisch rijblik. Vrachtwaggels elektrisch? Ben je gek. Ik rij al 65 jaar elektrisch en neem zonder problemen een vrachtwaggel mee.
http://youtu.be/A5YjVRKTZjU
Reacties zijn gesloten.