Importheffing kan zonnepanelen fors duurder maken

Foto: Wikimedia
Foto: Wikimedia

De zonne-energie sector is in rep en roer. De douane is borgstellingen gaan eisen bij de import van zonne-panelen. Importeurs moeten maar liefst 35% van de waarde van de panelen ophoesten willen ze de panelen importeren. Dat meldt Energie & Water, een nieuwssite gewijd aan energie, water en afval.
Het was al langer bekend dat er waarschijnlijk een importheffing door de EU wordt ingesteld, om dumping van goedkope Chinese zonnepanelen op de Europese markt te voorkomen. Volgens Energie & Water zal de Europese Commissie hier op 6 juni een besluit over nemen. De heffing zal mogelijk met terugwerkende kracht worden uitgevoerd. Het lijkt erop dat de douane hierop voorsorteert, en alvast de importheffing int.
Energie & Water vermoedt dat Economische Zaken de zonne-energiesector wil tegenwerken. Minister Kamp heeft echter eerder gezegd tegen de importheffing te zijn.
Lees het hele artikel op Energie & Water
Lees ook
[adrotate group=”2″]
Hoeveel levert een zonnepane

Over de schrijver