Slat kreeg internationale aandacht met zijn idee om de recyclingstations te laten drijven op de vaste punten in de oceaan. De ronddraaiende stromingen in de oceaan zouden dan het plastic vanzelf naar de stations brengen. Met hele lange bomen die uit de stations steken zou dan het plastic materiaal verzameld worden.
Deze bomen zijn nu het onderwerp van de wedstrijd. Ze zijn een cruciaal onderdeel van het idee: zonder de bomen is het niet mogelijk het plastic te verzamelen. Ze moeten licht zijn, maar ook de extreme omstandigheden op de oceaan aan kunnen. Kortom, het idee kan wel wat slimme designers gebruiken.
Mocht je interesse hebben: je kunt een reis naar Curacao winnen + een Windows Surface Pro (tablet en laptop in één) met Solid Works CAD licentie winnen. Hier kun je je inschrijven voor de wedstrijd
Lees ook
[adrotate group=”2″]
Beach Clean Up in Noordwijk hard nodig
Wereldbol van 6000 plastic zwerfflesjes toert door Nederland
Ontwerpers gezocht om oceaan vrij van plastic soep te maken
- Geplaatst door St. Maarten
- 11 juli 2013
- hetkanWel
Over de schrijver

St. Maarten
Marten van der Meulen (St. Maarten) onderzoekt de andere kant van bekende verhalen, in de hoop dat de wereld anders, beter kan.
Ga naar alle blogs van deze auteur St. Maarten
Marten van der Meulen (St. Maarten) onderzoekt de andere kant van bekende verhalen, in de hoop dat de wereld anders, beter kan.
Ga naar alle blogs van deze auteur
3 reacties op “Ontwerpers gezocht om oceaan vrij van plastic soep te maken”
Bijzonder, dat er zulke energieverslindende prijzen aan deze wedstrijd worden gehangen…
Beste Rob, we hebben het aangepast, dank voor je feedback.
Leuke artikelen, maar kunnen jullie alsjeblieft iets doen aan de irritante plaatsing van advertenties die wel onderdeel van de tekst lijken te zijn.
Reacties zijn uitgeschakeld.