Ontstaan Earth Hour
Earth hour is acht jaar geleden begonnen. Het WNF wilde met een campagne in Sydney een signaal afgeven dat het niet goed gaat met de aarde en ze wilde mensen bewust maken van klimaatverandering. Het is echter niet alleen bij Sydney gebleven: sinds 2007 zijn er zo’n 7000 steden en gemeenten die hun steentje bijdragen in de strijd tegen klimaatverandering. Ze laten zien dat je klein kan beginnen: een uurtje alle elektrische apparaten in huis uitzetten bijvoorbeeld.
Waarom?
De manier waarop wij leven heeft grote invloed op het milieu: sterker nog, als iedereen op de wereld zo zou leven als Nederlanders, zouden we 3,5 aardes nodig hebben om in de vraag naar grondstoffen te voorzien. Naast klimaatverandering hebben we ook te maken met ontbossing en heeft ons energieverbruik een negatieve invloed op de natuur. De Noordpool smelt en koraalriffen verdwijnen. Hier moet iets tegen gebeuren: te beginnen bij onszelf.
De meeste elektriciteit is afkomstig van het verbranden van fossiele brandstoffen. De verbranding van die brandstoffen is echter niet goed voor al het leven op aarde. Als je dus minder elektriciteit gebruikt, verbrand je minder fossiele brandstoffen en heb je een beter leefbare aarde.
Angry Birds doet ook mee
Niet alleen steden en gemeenten doen mee aan Earth Hour: ook Angry Birds helpt een handje mee. Ze organiseren een speciaal Earth Hour toernooi dat – om mee te doen aan het elektrovrije uurtje – even stopt tijdens Earth Hour. Dit filmpje legt uit waarom.
Bron:
WNF.nl